Tersilat

Tersilat – krem, aerozol stosowany w leczeniu grzybicy stóp – zawiera terbinafinę, nowoczesną substancję o działaniu grzybostatycznym i grzybobójczym, aktywną wobec patogenów wywołujących grzybicę skóry.

SZYBKO i SKUTECZNIE

1 raz dziennie przez 7 dni

Tersilat dostępny jest w aptece bez recepty.

Tersilat zawiera TERBINAFINĘ, substancję czynną zawartą w produktach leczniczych: krem Undofen MAX i aerozol Undofen MAX.

Szacuje się, że zakażenia grzybicą stopy występują u 15–30 % dorosłej populacji, a w niektórych grupach, np. u sportowców, odsetek zachorowań wzrasta do 70% („stopa atlety”)

Grzybica stóp często zaczyna się w przestrzeni międzypalcowej pomiędzy piątym a czwartym palcem. Nieleczona infekcja może przejść na pozostałe przestrzenie międzypalcowe, na paznokcie a nawet na sklepienie stopy. Przeczytaj: Jak skutecznie leczyć grzybicę paznokci.

Grzybica stóp jest chorobą przewlekłą, połączoną z okresowymi nawrotami silnych zmian, zwłaszcza w porze letniej. Nawet po wyleczeniu zdarzają się ponowne zakażenia, dlatego tak ważne dla skuteczności leczenia grzybicy jest przestrzeganie reżimu terapii i stosowanie profilaktyki. Przeczytaj więcej

Uwaga! Nie leczysz się – zarażasz innych.

Kosmetyki lub wyroby medyczne przeciwgrzybicze w formie kremów czy sprayów, które nie zawierają aktywnej substancji grzybobójczej nie leczą grzybicy. Produkty takie działają profilaktycznie czyli chronią przed zakażeniem. Zanim zdecydujesz się na dany preparat zapoznaj się dokładnie ze składem i działaniem produktu.

POBIERZ ULOTKĘ

Jak stosować Tersilat?

Dawkowanie i aplikacja w grzybicy stóp

Lek stosować na czystą i suchą skórę

KREM Tersilat

1 x dziennie przez 7 dni

nałóż cienką warstwę kremu i delikatnie wetrzyj na zmienione chorobowo miejsce

UWAGA: nie wolno stosować kremu, którym uprzednio leczyła się inna osoba (nie pożyczaj kremu) zwg. na ryzyko nadkażeń

AREOSOL Tersilat

1 x dziennie przez 7 dni

spryskaj chorobowo zmienione miejsca na skórze i ich okolice, tak aby w całości pokryć cienką warstwą płynu

Aerozol może być stosowany równocześnie przez kilku osób, gdyż daje możliwość sterylnej aplikacji.

Tersilat aerozol zawiera roztwór bez tłustego podłoża co pozwala na komfortowe i wydajne stosowanie na duże powierzchnie skóry (nie brudzi ubrań) i na owłosione części skóry objęte grzybicą.

Ostrzeżenia

Lek można stosować powyżej 12 roku życia.
Aerozol Tersilat należy stosować ostrożnie na uszkodzoną skórę w miejscach, które mogą zostać podrażnione przez zawarty w produkcie alkohol.

Czas i przebieg leczenia

Grzybica stóp jest chorobą przewlekłą, połączoną z okresowymi nawrotami silnych zmian, zwłaszcza w porze letniej. Nawet po wyleczeniu zdarzają się ponowne zakażenia, dlatego tak ważne dla skuteczności leczenia grzybicy jest przestrzeganie reżimu terapii i stosowanie profilaktyki.

Zwykle po 3 dniach od rozpoczęcia terapii dokuczliwe objawy takie swędzenie pieczenie ustępują. Leczenie trzeba jednak kontynuować przez pełny tydzień, gdyż wzrasta ryzyko nawrotu objawów choroby.

Pełna kuracja grzybicy stóp to 7 dni
NIE PRZERYWAJ PRZEDWCZEŚNIE LECZENIA

Grzybica paznokci

Objawami grzybicy paznokci w początkowym stadium mogą być:

 • Świąd, pieczenie stóp
 • Zaczerwienienie stóp
 • Nadmierne pocenie się stóp
 • Łuszcząca się skóra na podeszwie stopy
 • Pęcherzyki i grudki

Najczęściej występujący rodzajem grzybicy stóp to grzybica międzypalcowa. Bardzo często nazywana także jako stopa sportowca lub atlety. Pierwsze zmiany chorobowe pojawiają się między czwarty,a piątym palcem. Skóra jest pęknięta i zaczerwieniona, pojawiają się wtedy także dolegliwości bólowe. Wraz z rozwojem choroby, zmiany skórne pojawiają się także na pozostałych palcach. Grzybica międzypalcowa stwarza duże ryzyko samozakażenia dla osoby już zainfekowanej – a konkretnie możliwość przemieszczenia się infekcji do pachwin, owłosionych części ciała, błon śluzowych czy paznokci. Zakażone paznokcie ulegają stopniowo zgrubieniu, zżółknięciu i rozwarstwieniu.

Przeczytaj jak skutecznie leczyć grzybicę paznokci.

W celu stwierdzenia grzybicy możesz udać się do specjalisty PODOLOGA. Większość gabinetów podologicznych oferuje usługę diagnostyki schorzeń stóp. Specjalista pobiera materiał – próbkę i przesyła do laboratorium. W oparciu o wynik badania mykologicznego podolog zaleca odpowiednią terapię.

Korzystniej jest stosować profilaktykę niż się leczyć.
Nie leczysz się – zarażasz innych.

Jak zapobiegać grzybicy?

Profilaktyka zakażeń grzybiczych jest wielokierunkowa. Aby ustrzec się przed zakażeniem lub nawrotem grzybicy paznokci należy:

 • zdezynfekować obuwie i odzieży po przeprowadzonym leczeniu, kontrolować stan paznokci oraz stosować właściwą higienę: dokładnie wycierać stóp po kąpieli, krótko obcinać paznokcie, nosić lekkie, przewiewne obuwie przeczytaj więcej o dezynfekcji obuwia
 • eliminować potencjalne źródło infekcji poprzez równoległe leczenie grzybicy stóp oraz innych chorobowo zajętych miejsc skóry przeczytaj więcej o leczeniu grzybicy stóp
 • przebadać całą rodzinę, współdomownicy mogą stanowić źródło reinfekcji i jeśli są zakażeni także powinni poddać się terapii
 • nosić obuwie ochronne (klapki) w miejscach publicznych np. basenach, siłowniach, wspólnych łazienkach
 • zniwelować czynniki ryzyka związane z podatnością na infekcję grzybiczą, m.in. u pacjentów z łuszczycą stosować skuteczną terapię leczniczą, leczyć cukrzycę oraz przewlekłą chorobę niedokrwienną kończyn
 • Natłuszczać zagrożone okolice tłustym podłożem np. Momecutan baza Maść co zabezpieczy ww okolice przed mikropęknięciami i kolonizacja zarodników grzyba

Jak odkażać obuwie

DEZYNFEKCJA

Aby terapia przeciwgrzybicza była skuteczna, należy pamiętać o przeprowadzeniu dezynfekcji obuwia, skarpet i rękawiczek, by zapobiec nadkażeniu. Jeśli nie zniszczymy rezerwuaru grzybów chorobotwórczych, nie uchronimy się przed powtórnym zakażeniem. Obowiązkowo dezynfekcję trzeba przeprowadzić bezpośrednio po zakończeniu leczenia. Do dezynfekcji stosuje się 10-proc. roztwór formaliny. Obuwie oraz odzież umieszcza się w worku foliowym wraz z nasączoną watą lub naczyniem wypełnionym formaliną. Po 24 godzinach należy wyjąć obuwie i przewietrzyć, odzież zaś trzeba wyprać w temperaturze powyżej 60°C, następnie wysuszyć.

Jeśli podejrzewasz, że ten problem dotyczy Ciebie – podejmij działanie.

Poznaj nasze pozostałe produkty