Ciclolack

LAKIER LECZNICZY DO PAZNOKCI

Ciclolack - lakier stosowany w leczeniu grzybicy paznokci – zawiera cyklopiroks, substancję aktywną o szerokim spektrum działania grzybostatycznego, grzybobójczego a także przeciwbakteryjnego.
Opakowanie leku dodatkowo zawiera kompletny zestaw akcesoriów do prawidłowej i sterylnej aplikacji lakieru. Prawidłowe nakładanie lakieru warunkuje penetrację cyklopiroksu do płytki paznokcia i decyduje o skuteczności leczenia.

Ciclolack dostępny jest w aptece bez recepty.

CICLOLACK zawiera CYKLOPIROKS, substancję czynną zawartą w produkcie leczniczym lakier PIROLAM.

W skład zestawu wchodzą:

10 szpatułek oraz uchwyt do szpatułki, jako urządzenie do aplikacji

30 jednorazowych pilników do paznokci

30 gazików do odkażania.

3ml preparatu Ciclolack

Leczenie miejscowe wyłącznie lakierami przeciwgrzybiczymi jest wystarczające w początkowym stadium nasilenia grzybicy, gdy grzybica obejmuje nie więcej niż 60% płytki paznokcia lub też, gdy mamy do czynienia z powierzchniową grzybicą paznokci. Lakiery mogą być także stosowane w ramach profilaktyki zakażeń grzybiczych. Jedynie leki-lakiery np. Ciclolack zaaplikowany na odpowiednio opiłowaną jednorazowym pilnikiem płytkę paznokcia mogą penetrować w głąb paznokcia i działać grzybobójczo.

W zaawansowanych przypadkach grzybicy paznokci często stosuje się leczenie skojarzone, w którym działanie lakieru jest wzmocnione przez lek stosowany ogólnie w formie tabletek dostępnych na receptę. W takiej sytuacji należy umówić się na wizytę do lekarza dermatologa.

Grzybica paznokci jest chorobą cechującą się wyjątkową tendencją do nawrotów. Nawet po wyleczeniu zdarzają się ponowne zakażenia, dlatego tak ważne dla skuteczności leczenia grzybicy jest przestrzeganie reżimu terapii. Przeczytaj więcej co warunkuje skuteczność leczenia grzybicy paznokci.

Grzybicę paznokci niejednokrotnie poprzedza grzybica stóp, dlatego warto rozważyć równoczesną terapię grzybicy stóp. Przeczytaj więcej o leczeniu grzybicy skóry.

Kosmetyki lub wyroby medyczne w formie lakierów, które nie zawierają aktywnej substancji grzybobójczej działają profilaktycznie, czyli zapobiegają wniknięciu grzyba do płytki paznokcia. Produkty takie nie niszczą chorobotwórczych grzybów.

Jeśli podejrzewasz, że problem dotyczy Ciebie nie zwlekaj z decyzją o podjęciu leczenia.

W celu stwierdzenia grzybicy możesz udać się do specjalisty PODOLOGA. Większość gabinetów podologicznych oferuje usługę diagnostyki schorzeń stóp. Specjalista pobiera materiał – próbkę z paznokcia i przesyła do laboratorium. W oparciu o wynik badania mykologicznego podolog zaleca odpowiednią terapię.

POBIERZ ULOTKĘ

Jak stosować lakier leczniczy Ciclolack?

Dawkowanie i aplikacja

Lakier należy nakładać:

1PIERWSZY MIESIĄC - co drugi dzień
2DRUGI MIESIĄC - co najmniej 2 razy w tygodniu
3OD TRZECIEGO MIESIĄCA - stosować raz w tygodniu

UWAGA:

Prawidłowe przygotowanie płytki paznokcia jest ważne dla skuteczności leczenia grzybicy paznokci.

1Przygotuj akcesoria
  • nożyczki, obcinacz, jednorazowy pilnik, gazik nasączony alkoholem, szpatułkę wraz z uchwytem
2Przygotuj paznokieć do nałożenia lakieru
  • usuń jak największą część zmienionej grzybicą płytki paznokcia
  • opiłuj delikatnie całą powierzchnię paznokcia
3Nałóż lakier
  • zanurz szpatułkę w butelce (nie ocieraj szpatułki o gwint butelki)
  • nałóż lakier na całą powierzchnię paznokcia
  • natychmiast po użyciu zakręć szczelnie butelkę z lakierem
  • paznokcie pozostaw do wyschnięcia przez 5 minut
4Dezynfekcja akcesoriów
  • uprzednio użytym gazikiem zdezynfekuj szpatułkę i odłóż ja do ponownego użycia
  • zdezynfekuj gazikiem nożyczki i obcinacz
  • wyrzuć jednorazowy pilnik

Ostrzeżenia

Pilników do paznokci stosowanych podczas leczenia nie wolno używać do pielęgnacji paznokci zdrowych.
Należy szczelnie zamykać butelkę natychmiast po użyciu.
Nie należy nakładać innych lakierów, odżywek na leczone paznokcie.

Czas i przebieg leczenia

Leczenie należy kontynuować bez przerwy, do czasu, gdy paznokieć się zregeneruje, a zmienione chorobowo miejsca zostaną całkowicie wyleczone. Czas leczenia nie powinien być dłuższy niż 6 miesięcy.

Grzybica paznokci − problem dorosłych stóp

Grzybica paznokci to w większym stopniu problem palców stóp niż dłoni. Paznokcie stóp dłużej rosną, są słabiej zaopatrzone w krew jak również częściej przebywają w ciepłym, ciemnym i wilgotnym środowisku, jakim są buty. Zakażenie obejmuje z reguły kilka płytek – u stóp z reguły najbardziej uciskanych palców zewnętrznych, czyli palucha i palca V. Choroba występuje praktycznie wyłącznie u dorosłych. U dzieci szybki odrost paznokci ogranicza rozwój grzybicy. Znacząco częściej grzybica zdarza się ludziom starszym. Wiąże się to ze słabszym krążeniem obwodowym, mniejszą odpornością oraz cukrzycą. Grzybica paznokci niejednokrotnie poprzedza grzybica stóp, dlatego warto rozważyć równoczesną terapię grzybicy stóp. Przeczytaj więcej o grzybicy stóp.

Objawami grzybicy paznokci w początkowym stadium mogą być:

  • Żółtawe przebarwienia płytki od strony wolnego (dalszego) brzegu lub bocznej strony paznokcia stóp
  • Zazwyczaj białe lub czasem czarne plamy na powierzchni, które słabo penetrują w głąb płytki paznokcia
  • Biaława plama od strony bliższej części płytki paznokcia dłoni w sąsiedztwie tzw.skórki
  • Zgrubienie, zbruzdowienie płytki paznokcia
  • Kruchość, łamliwość paznokci
  • Utrata przejrzystości, postrzępienie wolnego brzegu paznokcia

Kluczowe czynniki decydujące o skuteczności leczenia grzybicy paznokci to:

Przygotowania płytki paznokcia na podanie leku w formie lakieru - aplikacja preparatu powinna być poprzedzona opiłowaniem paznokcia jednorazowym pilniczkiem i dezynfekcją płytki paznokciowej. Jest to konieczne, aby umożliwić substancji leczniczej penetrację w głąb paznokcia, gdzie znajdują się komórki grzyba.

Sterylność aplikacji - w przypadku, gdy do lakieru nie dołączono jednorazowych pilniczków oraz preparatu do dezynfekcji należy zaopatrzyć się w nie samodzielnie. Warto zaopatrzyć się również w szpatułki do nakładania lakieru, gdyż pędzelek, zanurzany po aplikacji w lakierze może przenieść chorobotwórczego grzyba a w konsekwencji przy kolejnej aplikacji zakażać.

Systematyczność i konsekwencja w leczeniu - czas leczenia uzależniony jest też od tempa wzrostu paznokcia i nie należy przerywać terapii przed całkowitym wyleczeniem tj. zastąpieniem zdrową płytką zakażonego paznokcia. Ciclolack lakier należy stosować zgodnie ze schematem dawkowania. Zobacz jak stosować lakier Ciclolack.

Profilaktyka - natłuszczanie narażonych okolic płytek paznokciowych i okolic okołopalcowych tłustym podłożem np. Momecutan baza maść, odkażanie obuwia, leczenie wszystkich zakażonych współdomowników, używanie oddzielonych ręczników. Niekiedy z grzybicą paznokci mogą współistnieć dodatkowe infekcje grzybiczne np. grzybica stóp. Przyczetaj więcej o grzybicy stóp.

Jak zapobiegać grzybicy?

Profilaktyka zakażeń grzybiczych jest wielokierunkowa. Aby ustrzec się przed zakażeniem lub nawrotem grzybicy paznokci należy:

  • zdezynfekować obuwie i odzieży po przeprowadzonym leczeniu, kontrolować stan paznokci oraz stosować właściwą higienę: dokładnie wycierać stóp po kąpieli, krótko obcinać paznokcie, nosić lekkie, przewiewne obuwie przeczytaj więcej o dezynfekcji obuwia
  • eliminować potencjalne źródło infekcji poprzez równoległe leczenie grzybicy stóp oraz innych chorobowo zajętych miejsc skóry przeczytaj więcej o leczeniu grzybicy stóp
  • przebadać całą rodzinę, współdomownicy mogą stanowić źródło reinfekcji i jeśli są zakażeni także powinni poddać się terapii
  • nosić obuwie ochronne (klapki) w miejscach publicznych np. basenach, siłowniach, wspólnych łazienkach
  • zniwelować czynniki ryzyka związane z podatnością na infekcję grzybiczą, m.in. u pacjentów z łuszczycą stosować skuteczną terapię leczniczą, leczyć cukrzycę oraz przewlekłą chorobę niedokrwienną kończyn
  • Natłuszczać zagrożone okolice tłustym podłożem np. Momecutan baza Maść co zabezpieczy ww okolice przed mikropęknięciami i kolonizacja zarodników grzyba

Jak odkażać obuwie

DEZYNFEKCJA

Aby terapia przeciwgrzybicza była skuteczna, należy pamiętać o przeprowadzeniu dezynfekcji obuwia, skarpet i rękawiczek, by zapobiec nadkażeniu. Jeśli nie zniszczymy rezerwuaru grzybów chorobotwórczych, nie uchronimy się przed powtórnym zakażeniem. Obowiązkowo dezynfekcję trzeba przeprowadzić bezpośrednio po zakończeniu leczenia. Do dezynfekcji stosuje się 10-proc. roztwór formaliny. Obuwie oraz odzież umieszcza się w worku foliowym wraz z nasączoną watą lub naczyniem wypełnionym formaliną. Po 24 godzinach należy wyjąć obuwie i przewietrzyć, odzież zaś trzeba wyprać w temperaturze powyżej 60°C, następnie wysuszyć.

Jeśli podejrzewasz, że ten problem dotyczy Ciebie – podejmij działanie.

Poznaj nasze pozostałe produkty